gtag('config', 'UA-130501671-1');

4.9.2019 (Webnoviny.sk) – Vláda by už nemala rozhodovať o veľkých obranných projektoch. Myslí si to poslanec NR SR z poslaneckého klubu Mosta-Híd Martin Fedor. Poslanec Fedor sa odvoláva na medializované informácie, podľa ktorých rezort obrany pripravil projekty na obstaranie (3D radary, 8×8 vozidlá, húfnice, 4×4 vozidlá) v celkovej hodnote približne 1,5 miliardy eur.

„Tieto plánované nákupy znamenajú obrovský záväzok pre budúce vlády, ďalšie štátne rozpočty a slovenských občanov. Som presvedčený, že každý z týchto projektov by mal byť opätovne podrobený, okrem iného, aj dôkladnej nákladovej analýze. Tá by mala zahŕňať aj možnosti využitia medzirezortnej alebo medzinárodnej spolupráce. Môže to byť efektívny nástroj na znižovanie finančnej náročnosti týchto rozsiahlych projektov. Tak si to napokon vláda zapísala do programového vyhlásenia,“ uviedol Fedor v tlačovej správe.

Modernizácia slovenských ozbrojených síl je podľa neho nevyhnutnosťou, schvaľovanie rozporuplných a finančne náročných projektov pár mesiacov pred voľbami sa však nedá považovať za zodpovedné ani za odôvodnené. „Vyzývam preto premiéra, aby vláda SR už do volieb nerozhodovala o týchto mimoriadne nákladných projektoch, ale prenechala túto zodpovednosť vláde, ktorá vzíde z ďalších parlamentných volieb,“ uzavrel Fedor.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojenská prehliadka na oslavách 75. výročia SNP (Slovenského národného povstania) – fotografie

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanec Fedor vyzýva Pellegriniho, aby vláda už nerozhodovala o veľkých obranných projektoch © SITA Všetky práva vyhradené.