gtag('config', 'UA-130501671-1');

4.9.2019 (Webnoviny.sk) – Poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) v stredu podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie za krivé obvinenie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Trestné oznámenie podal na viacero osôb.

Jednou z nich je aj podnikateľ Marián K. „Zo zverejnenej komunikácie cez aplikáciu Threema vyplýva, že sa Marián K. snažil o moju diskreditáciu,“ uvádza ako dôvod Rajtár. Tvrdí, že Marian K. zisťoval jeho číslo aj e-mailovú adresu, aby ho mohli sledovať.

Opozičný poslanec v trestnom oznámení spomína aj Norberta B. Podľa Rajtára z verejne dostupných informácií o lustrovaní novinárov vyplýva, že lustráciu vykonávali policajti s najväčšou pravdepodobnosťou práve na pokyn Norberta B. pre Mariána K.

Kauza lustrovania viac ako dvadsiatich novinárov údajne súvisí s policajným vyšetrovaním prípadu poslaneckého asistenta Filipa Rybaniča. Ešte ako zamestnanec banky si pozeral účty vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka a polícia chcela zistiť, či poskytol informácie novinárom.

Prípad Rybaniča polícia uzavrela v máji 2017 návrhom na podanie obžaloby. Lustrácia Jána Kuciaka sa odohrala až na jeseň 2017. Informácie o lustráciách novinárov sa dostali na verejnosť po vražde novinára.

Viac o téme: Kočnerova Threema

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, lustrovanie novinárov, trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanec Rajtár podal trestné oznámenie na viacero osôb, jednou z nich je aj podnikateľ Marián K. © SITA Všetky práva vyhradené.