gtag('config', 'UA-130501671-1');

6.9.2019 (Webnoviny.sk) – Český premiér Andrej Babiš sa má ospravedlniť za výroky, že účastníci masových demonštrácií proti jeho osobe boli podplatení. Rozhodol o tom v piatok pražský súd, ktorý riešil žalobu jednej z účastníčok týchto demonštrácií Jany Filipovej.

Tá v žalobe argumentovala, že ak premiér označil demonštrantov za podplatených, myslel tým aj ju. Po tomto Babišovom výroku jej začali chodiť nenávistné maily s otázkami, koľko za účasť na demonštráciách dostáva, píše český týždenník Respekt.

O tom, že demonštranti údajne nechodia na protesty zadarmo, začal ako prvý v júli hovoriť poslanec Babišovej strany ANO Pavel Růžička. Spomínal okrem iného informácie, že demonštranti sa údajne pýtali jeden druhého, kam si majú ísť po skončení protestu po peniaze.

Neskôr s podobnými výrokmi prišiel aj premiér Babiš, ktorý tiež hovoril o tom, že demonštrantom za účasť na protestoch niekto platí.

Babišov obhajca na piatkové rozhodnutie pražského súdu reagoval s tým, že premiérove výroky boli myslené všeobecne a nemohli nijako zasiahnuť do práv žalujúcej Jany Filipovej. Babiš sa podľa neho proti rozsudku odvolá.

Viac k témam: demonštrácie
Zdroj: Webnoviny.sk – Český premiér Andrej Babiš sa má ospravedlniť za výroky o podplatených demonštrantoch © SITA Všetky práva vyhradené.