gtag('config', 'UA-130501671-1');

6.9.2019 (Webnoviny.sk) – Podvodníci lúpili vo štvrtok predpoludním na diaľnici D2 v smere do Brna. Vodič BMW s evidenčným číslom Veľkej Británie prinútil zastaviť vozidlo idúce pred ním.

Na vodiča vytiahol zbraň

Od švajčiarskeho vodiča si po anglicky vypýtal peniaze na benzín a ten mu dal 50 eur. Páchateľ mu následne začal ponúkať prstene a retiazky, ak mu dá viac peňazí.

Ako informovala bratislavská krajská polícia, Švajčiar odmietol a v tej chvíli neznámy muž vytiahol zbraň. Šokovaný cudzinec mu odovzdal asi 1 300 eur, notebook a kameru. Lupič nasadol do auta a zmizol.

Snažia sa zastaviť šoférov

Polícia znovu upozorňuje vodičov na podvodníkov, ktorí sa predstieraním poruchy na aute alebo tzv. „vyblikovaním“ snažia zastaviť iných šoférov. Potom skúšajú vylákať peniaze, prípadne ponúkajú na predaj predmety zo žltého kovu, o ktorých tvrdia, že ide o zlato.

V prípade akýchkoľvek pochybnosti o ich dôveryhodnosti, je lepšie nezastaviť. V prípade, ak tieto osoby predstierajú, že sa ocitli v núdzi, odporučte im kontaktovať niektorú zo záchranných zložiek alebo tak rovno urobte sami, dodáva polícia.

Viac k témam: krádež, podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Podvodníci lúpili na D2 v smere do Brna, na Švajčiara vytiahli zbraň a obrali ho o tučnú sumu © SITA Všetky práva vyhradené.