gtag('config', 'UA-130501671-1');

6.9.2019 (Webnoviny.sk) – Prepadávaním žien si krátil letné večery 16-ročný Kristián z Košíc. Jeho obeťami boli dôchodkyne. V mestskej časti Košice Západ prepadol 73-ročnú ženu, keď si otvárala vchodové dvere. Vytrhol jej kabelku a spôsobil jej škodu za viac ako 400 eur. Dôchodkyňa sa pri páde ľahko zranila.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, neskôr na zastávke MHD prekvapil 70-ročnú Košičanku. Bojoval s ňou o kabelku, žena pri útoku utrpela zranenia s dvojtýždňovou dobou liečenia. Škodu vyčíslili na 250 eur.

Pár dní pred koncom mesiaca obral s rovnako starým komplicom o kabelku 75-ročnú ženu. Tá po údere do hlavy spadla na zem a utrpela zranenia, z ktorých sa bude liečiť asi šesť týždňov. Spôsobená škoda sa vyšplhala na 500 eur.

Kristiána aj Erika vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže. U Kristiána spracoval aj podnet na väzobné stíhanie. Páchateľom hrozí prísnejšia trestná sadzba, keďže obete boli vyššieho veku, a to sedem až 12 rokov, avšak u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Viac k témam: dôchodkyňa, prepadnutie žien
Zdroj: Webnoviny.sk – Tínedžer Kristián prepadával dôchodkyne, ženy obral o stovky eur a spôsobil im zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.