gtag('config', 'UA-130501671-1');

6.9.2019 (Webnoviny.sk) – V piatok je v parlamente na programe 47. schôdza, na ktorej zložia sľub noví poslanci. „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života,“ znie sľub. Poslanec ho potvrdzuje slovom „sľubujem“ a svojím podpisom.

Namiesto europoslanca Miroslava Číža nastupuje za stranu Smer-SD náhradník Marek Mitterpák. Luciu Ďuriš Nicholsonovú nahradí v poslaneckom kresle za stranu Sloboda a Solidarita Marián Viskupič a Eugena Jurzycu (SaS) Jakub Nedoba. Náhradníkom Milana Uhríka v zákonodarnom zbore za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je Marián Chmelár.

Najvyšší súd SR v utorok potvrdil vinu Milana Mazureka z ĽSNS v kauze jeho výrokov na adresu Rómov. Prišiel aj o poslanecký mandát. Jeho náhradníkom je Milan Špánik.

Viac k témam: europoslanci
Zdroj: Webnoviny.sk – Za Mazureka nastúpi do parlamentu Špánik, sľub zložia aj náhradníci za europoslancov © SITA Všetky práva vyhradené.