gtag('config', 'UA-130501671-1');

7.9.2019 (Webnoviny.sk) – Brazílsky sudca zablokoval snahy starostu Ria de Janeiro zakázať komiks spoločnosti Marvel, v ktorom sa bozkávajú dvaja muži.

Ako informuje spravodajský portál BBC, bývalý biskup Marcelo Crivella žiadal, aby komiks stiahli z knižného veľtrhu, pretože jeho obsah je podľa neho nevhodný pre mladistvých.

Sudca však vydal predbežné nariadenie, ktorým to zamietol, pričom sa odvolal na slobodu prejavu. Po starostových protestoch sa pritom kópie komiksu Avengers: The Children’s Crusade rýchlo vypredali.

Ilustrácia, ktorú v sobotu na svojej titulnej stránke publikoval aj denník Folha de Sao Paulo, zobrazuje Wiccana a Hulklinga, ako sa bozkávajú. Dvojica je v príbehu vo vážnom vzťahu.

Komiks The Children’s Crusade je v Brazílii dostupný od roku 2012 a luxusné vydanie v tvrdej väzbe, ktoré bolo k dispozícii na veľtrhu, vyšlo pred troma rokmi, informujú noviny O Globo.

Marvelovské komiksy zobrazujú homosexuálne vzťahy už od začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia, pričom prvý raz sa tak stalo v titule X-Force.

Viac k témam: Avengers: The Children’s Crusade, homosexualita, komiks, Marvel
Zdroj: Webnoviny.sk – Starosta Ria de Janeiro chcel zakázať komiks s bozkávajúcimi sa mužmi, súd ho zastavil © SITA Všetky práva vyhradené.