gtag('config', 'UA-130501671-1');

8.9.2019 (Webnoviny.sk) – Tisícky demonštrantov v Hongkongu v nedeľu pochodovali k americkému konzulátu a žiadali prezidenta Donalda Trumpa, aby „oslobodil“ ich mesto. Protestujúci, mnohí v čiernych tričkách a s maskami, sa zišli v parku v centre Hongkongu a mávajúc americkými vlajkami vyrazili ku konzulátu.

Pred konzulátom niektorí z nich zaspievali americkú hymnu a zástupcovi americkej diplomacie odovzdali svoju žiadosť. Demonštranti chcú, aby Washington schválil zákon, ktorý by ich podporil a zaviedol sankcie proti hongkonským a čínskym predstaviteľom potláčajúcim demokraciu a ľudské práva v meste.

Hongkong už celé mesiace sužujú masové protesty volajúce po demokratických reformách a nezávislom vyšetrovaní policajných postupov. Protesty sú namierené aj proti šéfke hongkonskej administratívy Carrie Lam, pričom ľudia žiadajú jej rezignáciu a nové voľby.

Demonštranti pôvodne protestovali proti chystanému zákonu o vydávaní ľudí podozrivých z trestnej činnosti z Hongkongu do Číny, no neskôr sa zoznam ich požiadaviek rozšíril.

Viac k témam: protesty v Hongkongu
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tisícky demonštrantov v Hongkongu žiadali prezidenta Trumpa, aby oslobodil ich mesto © SITA Všetky práva vyhradené.