gtag('config', 'UA-130501671-1');

Skupina Hartmann oznámila akvizíciu spoločnosti Safran Coating, špecialistu na silikónové krytie na hojenie rán. Výrobca zdravotníckych a hygienických výrobkov si rozšíri ponuku riešení v oblasti liečby rán, v ktorej je jedným z kľúčových svetových hráčov.

„Uvedenie spoločnosti Safran Coating do rodiny HARTMANN je kľúčovým míľnikom na ceste, ktorú sme prešli za 200 rokov v oblasti ošetrovania rán. Pod záštitou skupiny HARTMANN nám odborné znalosti a skúsenosti vo výskume a vývoji oboch spoločností umožnia, aby sme ďalej posilňovali účinnosť výrobkov pre liečbu rán a boli nápomocní pri ďalšom zmierňovaní bolesti a urýchľovaní liečby miliónov pacientov s chronickými ranami a poraneniami,“ hovorí Britta Fünfstück, výkonná riaditeľka skupiny HARTMANN.

Safran Coating, predtým Zodiac Coating, je jedným z popredných dodávateľov technológií založených na silikónovom krytí pre zdravotníctvo. Spoločnosť sídli vo francúzskom meste Pusignan. Jej akvizíciou Hartmann napĺňa svoj zámer rozšírenia investícií do výskumu technológií silikónového krytia, a tým aj podpory inovatívnych riešení v oblasti ošetrovania rán.

V oblasti ošetrovania rán Hartmann priniesol na trh viacero produktov, ktoré výrazne zlepšili liečbu a ošetrenie rán. Svoj prínos historicky začala už v roku 1874, kedy vďaka spolupráci s Josephom Listerom dodala na trh prvý antiseptický obväz. V súčasnosti je Hartmann lídrom v oblasti tradičného ošetrovania rán na trhu v Európe i niektorých trhoch mimo nej.

Okrem ošetrovania rán (obväzy na poranenia a rany, podtlaková terapia, bandáže a náplasti) sa nemecký koncern venuje produkcii výrobkov pre pacientov trpiacich inkontinenciou (inkontinenčné nohavičky, vložky, podložky, ako aj výrobky starostlivosti o pokožku pre použitie v prípade inkontinencie) a pre oblasť prevencie infekcií.