gtag('config', 'UA-130501671-1');

9.9.2019 (Webnoviny.sk) – Premiér Peter Pellegrini je kedykoľvek pripravený zúčastniť sa na jeho odvolávaní v parlamente. Povedal to na brífingu pri príležitosti pietnej spomienky na Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia.

Nevládne od Tatier k Dunaju

„Prepáčte, nie som všemocný. Nevládnem od Tatier k Dunaju. Tentokrát je vláda a moje odvolávanie v rukách poslancov národnej rady. Bolo poslanecké grémium, zasadli poslanecké kluby a rozhodli sa urobiť tak, ako urobili,“ reagoval tak na to, že sa mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom odvolať ho z funkcie ani v pondelok nepodarilo otvoriť. Predseda vlády dodal, že akonáhle sa schôdza otvorí, rád bude diskutovať.

Mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom odvolať premiéra Petra Pellegriniho sa v pondelok nepodarilo otvoriť ani na druhý pokus. Plénum nebolo uznášaniaschopné.

Schôdzu sa nepodarilo otvoriť

V piatok na spoločnom brífingu vyzvali predseda parlamentu Andrej Danko a predseda vlády Peter Pellegrini opozíciu, aby sa na schôdzi zúčastnili. Tento bod programu bude prerokovaný na najbližšej riadnej parlamentnej schôdzi, ktorá sa začína v utorok o 13:00.

Opozícia sa pokúsila odvolať premiéra už v piatok, no ani dvakrát sa ju predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi nepodarilo otvoriť. Prezentovalo sa menej než 70 poslancov, na otvorenie schôdze je potrebných 76 prítomných.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Nevládnem od Tatier k Dunaju, vyjadril sa premiér Pellegrini k mimoriadnej schôdzi © SITA Všetky práva vyhradené.