gtag('config', 'UA-130501671-1');

13.9.2019 (Webnoviny.sk) – V piatok od 13:00 sa má v parlamente konať mimoriadna schôdza, na ktorej bude mať opozícia tretí pokus na odvolanie premiéra Petra Pellegriniho.

Prechádzajúce dva pokusy boli neúspešné. Schôdzu sa nepodarilo ani na dvakrát otvoriť v prvom plánovanom termíne (6. septembra), ani v druhom (9. septembra). Plénum nebolo uznášaniaschopné.

Opozičným poslancom sa nepáči, ako sa predseda vlády postavil k odvolaniu dnes už bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej za údajnú komunikáciu s Marianom K.

Predseda parlamentu Andrej Danko na štvrtkovom brífingu informoval, že ak budú v piatok v pléne prítomní všetci poslanci, ktorí sa podpísali pod ďalšiu mimoriadnu schôdzu, schôdza sa v piatok o 13:00 začne. Verí, že tá druhá mimoriadna schôdza, ktorá je zaradená ako posledný bod programu 49. schôdze, bude v tom prípade krátka.

Ešte pred mimoriadnou schôdzou v piatok od 9:00 pokračuje 49. schôdza.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozícia má tretí pokus na odvolanie Pellegriniho, v parlamente má byť ďalšia mimoriadna schôdza © SITA Všetky práva vyhradené.