25.9.2020 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Google tento týždeň aktualizuje bezplatnú službu máp s farebným vyznačením oblastí s výskytom koronavírusu. Pomocou novej možnosti „COVID-19“ vo funkciách v hornom rohu obrazovky sa mapy takto vylepšia v sledovaných oblastiach na základe sedemdňového priemeru prípadov na 100-tisíc ľudí.

Podľa produktového manažéra oddelenia máp Sujoya Banerjeeho budú môcť používatelia vidieť, či počet prípadov ochorenia COVID-19 na konkrétnom mieste stúpa alebo klesá.

„Tento nástroj poskytne kritické informácie o prípadoch COVID-19, aby ste mohli robiť informovanejšie rozhodnutia o tom, kam ísť a čo robiť,“ povedal Banerjee.

Viac o téme: Koronavírus

V rámci novej funkcie budú využívať údaje z viacerých zdrojov vrátane Nemocnice Johnsa Hopkinsa v Baltimore, periodika New York Times a Wikipedie, ktoré podľa Banerjeeho získavajú oficiálne informácie od organizácií verejného zdravotníctva, ako sú Svetová zdravotnícka organizácia a vládne ministerstvá zdravotníctva.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Mapy Google sa zmenia, farebne vyznačia miesta s výskytom ochorenia COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.