23.9.2021 (Webnoviny.sk) – Orgány činné v trestnom konaní sa pomaly dostávajú k pravde. V Národnej rade SR (NR SR) to vo štvrtok povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ktorý v pléne čelí odvolávaniu z funkcie.

Minister zdôraznil, že sa systematicky odkrýva korupčná chobotnica, ktorej „chápadlá rokmi siahali až na tie najvyššie miesta“.

„Mesiace odkrývame prepracovaný systém zneužívania moci, ktorého členovia sa cítili byť neohrození a konali v presvedčení, že systém nikdy nezlyhá. Aj keď informácie, ktoré sa postupne dozvedáme, znejú hrozivo, musíme pokračovať v tom, čo sme sľúbili občanom, a to aj napriek všetkým nepríjemnostiam. Krušné časy nekončia a aj napriek tomu, že očistný proces je bolestný, tak nepoľavíme, aby spravodlivosť bola neoddeliteľnou súčasťou našich životov,“ zdôraznil Mikulec.

Návrh na vyslovenie nedôvery šéfovi rezortu vnútra predložila opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Po hlasovaní o 17:00 je k tomuto bodu naplánovaná aj mimoriadna 42. schôdza parlamentu.

Viac k témam: minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec nepoľaví v odkrývaní korupčnej chobotnice, jej chápadlá roky siahali až na najvyššie miesta © SITA Všetky práva vyhradené.