gtag('config', 'UA-130501671-1');

5.7.2022 (Webnoviny.sk) – Budúci týždeň by mal na Okresnom súde Bratislava I pokračovať súdny proces s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom v kauze zatajovania nahrávky Gorila.

Konkrétne podľa rozpisu pojednávaní súd vytýčil termíny na pondelok 11. júla a následne na stredu 13. a štvrtok 14. júla.

Znalci aj zvukové záznamy

Prvý spomenutý termín má súd vypočúvať trojicu znalcov a zvyšné dva dni prehrávať zvukové záznamy známe ako Gorila.

Naposledy sa vo veci malo pojednávať v apríli tohto roku, obžalovaný však súdu zaslal potvrdenie o hospitalizácii a zároveň lekárske správy dokumentujúce jeho zdravotný stav.

Trnka vinu odmieta

Trnka je obžalovaný pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať prístup v rokoch 2007 až 2014. Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru.

Trnka podľa obžaloby nahrávku ukrýval namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní. Tým si ako verejný činiteľ, konkrétne generálny prokurátor a neskôr prokurátor, nesplnil povinnosť, ktorá mu vyplývala zo zákona, a to stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel.

Trnka pôsobil vo funkcii generálneho prokurátora v rokoch 2004 až 2011. Stíhaný je na slobode a vinu odmieta.

Viac k témam: Kauza Gorila, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Dobroslav Trnka sa opäť postaví pred súd v kauze zatajovania nahrávky Gorila © SITA Všetky práva vyhradené.