gtag('config', 'UA-130501671-1');

20.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajina by mala využiť príležitosť na protiofenzívu tento rok, pretože bude extrémne zložité získať podporu spojencov na ďalší pokus v budúcnosti.

Očakávaný progres

V rozhovore pre poľský denník Rzeczpospolita to povedal český prezident Petr Pavel. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Mnohé krajiny, mnohí politici očakávajú nejaký progres v tomto roku. Myslím, že Ukrajina bude mať len jeden pokus na spustenie veľkej protiofenzívy. Takže, ak sa rozhodne spustiť veľkú protiofenzívu a zlyhá, bude extrémne zložité získať financovanie na ďalšiu,“ povedal Pavel s tým, že by „sa to malo stať v nadchádzajúcich niekoľkých mesiacoch“.

Otvorené okno príležitostí

Český prezident je podľa vlastných slov presvedčený, že „tento rok je otvorené okno príležitosti“ a myslí si, že „po budúcej zime bude veľmi zložité udržať súčasnú úroveň podpory“.

„Únavou z vojny nie je len vyčerpanie ľudských zdrojov a techniky, zničenie infraštruktúry na Ukrajine, ale aj únava krajín, ktoré poskytujú pomoc,“ doplnil Pavel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Český prezident, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina bude mať len jeden pokus využiť protiofenzívu, tvrdí prezident Pavel © SITA Všetky práva vyhradené.