gtag('config', 'UA-130501671-1');

6.6.2023 (SITA.sk) – Severoatlantická aliancia (NATO) organizuje rôzne informačné kampane v rôznych štátoch, je to však úplne transparentná aktivita, ktorá je vykonávaná v spolupráci s národnými orgánmi daného štátu.

Bežné komunikačné aktivity

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg takto reagoval na otázku médií k medializovaným tvrdeniam strany Smer-SD o úsilí NATO zasahovať do predvolebnej kampane na Slovensku.

Aliancia podľa neho chráni demokraciu, otvorenosť a slobodu a nemá v úmysle zasahovať do vnútorných politických záležitostí jednotlivých štátov.

Nedáva to zmysel

Premiér Ľudovít Ódor doplnil, že on osobne nerozumie danej hystérii. Tieto typy komunikačných aktivít sú podľa neho bežne organizované v rôznych štátoch.

„Tú hystériu nechápem ani z toho dôvodu, že väčšinou tieto akcie nejaký čas trvajú, to znamená, že kým my si vysúťažíme všetky tie veci, tak už dávno bude po voľbách. Takže ani z tohto pohľadu si nemyslím, že je na mieste niečo hovoriť o tom, že NATO zasahuje,“ vraví Ódor.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Samit prezidentov B9 v Bratislave (fotografie)

Premiér si nemyslí, že je na mieste, ak niekto podporuje NATO, a zároveň spochybňuje kroky Aliancie, to Ódorovi nedáva zmysel.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predvolebná kampaň
Zdroj: SITA.sk – NATO nechce zasahovať do kampane na Slovensku, reagoval Stoltenberg na Smer a Ódor hystériu nechápe © SITA Všetky práva vyhradené.