gtag('config', 'UA-130501671-1');

25.2.2024 (SITA.sk) – Srbsko v nedeľu poslalo Chorvátsku protestnú nótu po tom, ako chorvátsky minister zahraničných vecí povedal, že srbský prezident Aleksandar Vučič je ruskou figúrkou na Balkáne.

Šéf chorvátskej diplomacie Gordan Grlić Radman v sobotu pre televíziu N1 povedal, že Vučič sa musí rozhodnúť, na ktorej strane je, či na strane Ruska alebo Európskej únie, „pretože je nemožné a nepohodlné sedieť na dvoch stoličkách súčasne“.

Vučič a ďalší srbskí predstavitelia reagovali nahnevane. „Chorvátsky minister nielenže brutálne zasahuje do vnútorných záležitostí Srbska, ale ako zvyčajne klame a uráža srbský ľud a vyhráža sa jeho občanom,“ uviedol Vučič na Instagrame.

Vo svojej protestnej nóte srbské ministerstvo zahraničných vecí vyslovilo očakávanie, že v budúcnosti sa chorvátski predstavitelia „zdržia vyhlásení, ktoré predstavujú zasahovanie do vnútorných záležitostí Srbska a budú viesť politiku zmierenia a dobrých susedských vzťahov medzi oboma štátmi.“

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Srbský prezident
Zdroj: SITA.sk – Vučič je ruskou figúrkou na Balkáne, vyhlásil šéf chorvátskej diplomacie © SITA Všetky práva vyhradené.