gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 14. apríla (WebNoviny.sk) – Polícia vyšetruje dva tragické prípady, ktoré sa odohrali na koľajniciach v Seneckom a Malackom okrese. K prvej tragickej udalosti došlo krátko po druhej hodine rannej v blízkosti železničného priecestia v obci Ivanka pri Dunaji.

Podľa doterajších informácií došlo v uvedenom úseku k stretu nákladného vlaku s neznámym mužom. Rušňovodič zrážke nedokázal zabrániť aj napriek tomu, že bezodkladne použil výstražné znamenie aj rýchlobrzdu. Totožnosť muža polícia v súčasnosti preveruje.

K druhému stretu nákladného vlaku s osobou došlo krátko pred desiatou hodinou v Plaveckom Štvrtku. Osoba následkom zranení na mieste podľahla.

Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave začal v obidvoch prípadoch trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Bližšie okolnosti týchto udalostí sú predmetom vyšetrovania. Agentúru SITA o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihaliková.

Viac k témam: zrážka vlaku s osobou
Zdroj: Webnoviny.sk – Rušňovodič sa snažil zabrániť zrážke s mužom, nákladný vlak usmrtil aj ďalšiu osobu © SITA Všetky práva vyhradené.