ISLAMABAD 27. apríla (WebNoviny.sk) – Pakistan prerušil celonárodnú kampaň proti detskej obrne. Stalo sa tak po tom, čo si útoky na vakcinačné tímy vyžiadali za menej ako týždeň životy zdravotníckej pracovníčky a dvoch policajtov. Informovali o tom pakistanské zdravotnícke orgány.

Pakistanské úrady uviedli, že v západných regiónoch hraničiacich s Afganistanom počas uplynulého týždňa zaútočili ozbrojenci na zdravotníkov a policajtov, ktorí ich sprevádzali, trikrát. Útočníci z miesta činu vždy ušli.

Sobotňajšie rozhodnutie prerušiť kampaň prišlo niekoľko dní po tom, čo z provincie Chajbar Paštúnchwá ohlásili dva nové prípady obrny.

Pakistan je jednou z troch krajín sveta, kde sa obrnu ešte nepodarilo odstrániť. Ďalšími krajinami sú Afganistan a Nigéria. Mnohí rodičia odmietajú vakcináciu ich detí, pričom dôvodom ich rozhodnutia sú hrozby militantov aj poverčivosť.

Viac k témam: ozbrojenci, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Kampaň proti detskej obrne v Pakistane museli prerušiť, na vakcinačné tímy zaútočili ozbrojenci © SITA Všetky práva vyhradené.