WELLINGTON 30. apríla (WebNoviny.sk) – Novozélandská polícia zatkla v utorok 33-ročného muža po tom, čo v prázdnej nehnuteľnosti v Christchurchi našli muníciu a balík s podozrivým výbušným zariadením.

Dočasne nariadili bezletovú zónu

Polícia pre nález evakuovala okolité domy a dočasne tam nariadila bezletovú zónu. Policajný náčelník John Price v utorok povedal, že pyrotechnický tím označil balík za bezpečný. V utorok večer už oblasť sprístupnili.

V marci v Christchurchi zaútočil v mešitách strelec a zabil 50 ľudí. V aute mal podľa polície viacero zbraní a dve improvizované výbušné zariadenia. Polícia zatiaľ nepovedala, či nález súvisí s jeho útokom.

Tarrant čelí desiatkam obvinení

V súvislosti so streľbou z 15. marca obvinili 28-ročného Austrálčana Brentona Tarranta. Muž čelí 50 obvineniam z vraždy a 39 obvineniam z pokusu o vraždu.

Na margo svojej viny sa zatiaľ nevyjadril a v súčasnosti sa nachádza vo väzení s vysokým stupňom ostrahy v Aucklande, kde čaká na ďalšie súdne konanie, ktoré sa uskutoční 14. júna.

Viac k témam: Christchurch, polícia, výbušné zariadenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia evakuovala oblasť v Christchurchi, našla muníciu a podozrivé výbušné zariadenie © SITA Všetky práva vyhradené.