WASHINGTON 3. mája (WebNoviny.sk) – Americkí zamestnávatelia v apríli vytvorili až 263 tisíc nových pracovných miest, čo naznačuje, že firmy si nevšímali doterajšie obavy, že ekonomika krajiny by sa mohla v tomto roku spomaliť.

Miera nezamestnanosti v USA klesla na 3,6 percenta z úrovne 3,8 percenta, čiže sa dostala najnižšie za päť desaťročí. Priemerný hodinový zárobok v krajine medziročne stúpol o 3,2 percenta.

Piatková správa amerického rezortu práce o tvorbe nových pracovných miest ukázala, že silný ekonomický rast stále povzbudzuje k rozsiahlemu prijímaniu pracovníkov, pričom hospodárstvo sa z recesie zotavuje už takmer desaťročie.

Ak bude hospodársky rast pokračovať, v júli bude najdlhší v americkej histórii. Počas januára až marca tohto roka ekonomika krajiny medziročne posilnila o 3,2 percenta, čo bolo najsilnejšie tempo rastu počas prvého kvartálu od roku 2015.

Viac k témam: nezamestnanosť, voľné pracovné pozície, zamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezamestnanosť v USA klesla najnižšie za polstoročie, prácu našlo vyše štvrť milióna ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.