RÍM 4. mája (WebNoviny.sk) – Približne desať miliónov ľudí v Severnej Kórei trpí podľa Organizácie Spojených národov (OSN) „vážnym nedostatkom jedla“ po tom, ako táto východoázijská krajina zaznamenala jednu z najhorších úrod za posledné desaťročie.

Svetový potravinový program OSN v piatok uviedol, že na poslednú severokórejskú úrodu mali „výrazne zlý vplyv nepriaznivé klimatické podmienky a obmedzené zdroje poľnohospodárskych vstupov ako sú palivo, hnojivá a náhradné diely“.

Agentúra ďalej informovala, že na spoločnej hodnotiacej misii s Organizáciou OSN pre výživu a poľnohospodárstvo zaznamenala minulý mesiac „znepokojujúco nízke množstvá skonzumovaného jedla, limitovanú rôznorodosť potravín a rodiny nútené vynechávať jedlo alebo jesť menej“.

Zmienené dve agentúry OSN so sídlom v Ríme tiež uviedli, že situácia je „zvlášť znepokojujúca pre malé deti a tehotné a dojčiace ženy, ktoré sú najzraniteľnejšie voči podvýžive“.

Viac k témam: OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea mala jednu z najhorších úrod za desaťročie, milióny ľudí trpia hladom © SITA Všetky práva vyhradené.