gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Viktor Stromček odišiel z funkcie generálneho manažéra Smeru-SD, lebo vedel, že je otázka času, kedy bude jeho sms komunikácia s obvineným Marianom K. zverejnená.

Povedal to na stredajšej tlačovej besede líder hnutia OĽaNO Igor Matovič s tým, že Smer-SD bol pupočnou šnúrou prepojený s mafiou. „S privatizérmi si vybavovali protekciu tam, kde ju potrebovali,“ uviedol.

Snažia sa zakryť stopy

Matovič narážal na sms komunikáciu, ktorú ako prvá zverejnila TV Markíza. „Smer-SD mal priame prepojenie na mafiu. Snažia sa stopy rýchlo zakryť a tvrdia, že odišiel dobrovoľne. Skutočnosť je táká, že odišiel, lebo vedel, že je len otázka času, kedy budú zverejnené sms, ktoré si písal s človekom, čo si objednal štyri vraždy. Po sms, ktoré zverejnila TV Markíza, by v každom civilizovanom štáte strana požiadala o predčasné voľby, priznali by, že zlyhali a požiadali by o dôveru občanov. Smer si myslí, že sa nám môžu smiať do očí. Stromček bol peňaženka Smeru, bol nasadený na najdrahšie projekty na Slovensku, pretiekli cez neho milióny eur,“ priblížil Matovič.

Podľa lídra OĽaNO cez Stromčekove ruky pretiekli milióny z daní ľudí. Len pri projekte Land Rover sa podľa Matoviča vyhodilo navyše 500 miliónov eur. „On bol zodpovedný za to, aby boli na Slovensku vybudované diaľnice. Miesto nich išli peniaze k svojim ľuďom,“ podotkol a dodal, že diaľnice sa u nás stavali dva – trikrát drahšie ako v iných krajinách.

„Požíval maximálnu ochranu, teraz ho chcú upratať, lebo sa stala nehoda,“ dodal Matovič. Zároveň vyzval generálneho prokurátora, aby konal, aby preveril všetky biznisy, ktoré mal Stromček na starosti. Je presvedčený, že by sa Smer-SD mal ľuďom ospravedlniť a každé euro, ktoré prešlo cez ruky Stromčeka, by malo byť prešetrené. „Ak jeho majetok bude vyšší ako príjmy, aby majetok prepadol štátu,“ dodal.

Špekulácie postavené na vode

Viktor Stromček skončil na poste generálneho manažéra strany Smer-SD k 30. aprílu. Uvádza sa to vo vyhlásení Stromčeka, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

„Už v roku 2015 som oznámil, že po úspešnej realizácii najväčšieho investičného projektu v strednej Európe odídem v roku 2018 z verejného života do súkromnej sféry. Po dohode s vedením strany Smer – sociálna demokracia na jeseň minulého roku som svoj odchod z politiky oddialil na obdobie po skončení a vyhodnotení prezidentských volieb,“ píše Stromček v stanovisku.

Ešte ako štátny tajomník ministerstva dopravy pracoval na príchode automobilky Jaguar Land Rover. Stromček zároveň odmietol, že by za jeho odchodom boli iné dôvody. Tie, s ktorými prišli niektoré médiá, označil za čisté špekulácie postavené na vode.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Stromček vedel, že údajná komunikácia s Marianom K. sa zverejní, Matovič žiada preveriť jeho biznisy © SITA Všetky práva vyhradené.