gtag('config', 'UA-130501671-1');

CHICAGO 17. mája (WebNoviny.sk) – Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil, že ukončil aktualizáciu softvéru kontroly letu, ktorý súvisel s dvomi tragickými nehodami stroja 737 Max.

Leteckí regulátori však stále majú ďalšie otázky, aká je interakcia pilotov s riadiacimi prvkami lietadla za rôznych okolností a Boeing tvrdí, že im tieto informácie poskytuje.

Certifikačný let so zástupcami FAA

Americký Federálny letecký úrad (FAA), regulátori iných krajín a letecké spoločnosti posudzujú plány Boeingu na dodatočný výcvik pilotov, uviedol výrobca lietadiel.

Nasledujúcim významným krokom je certifikačný let so zástupcami FAA. Dátum tohto letu však ešte nie je stanovený. Pri haváriách Boeingu v Indonézii a Etiópii zahynulo 346 ľudí.

Lety sú pozastavené od polovice marca

Boeing zákazníkom vo svete dodal približne 370 strojov Max, ale od polovice marca sú ich lety pozastavené. Firma uviedla, že úvodné náklady na vyriešenie problémov stroja Max sú v sume 1 mld. USD.

Inžinieri Boeingu pracujú na aktualizácii softvéru už viac ako šesť mesiacov, keďže ich práca sa začala krátko po havárii stroja Max v októbri minulého roka v Indonézii. Spoločnosť uviedla, že s novým softvérom urobila 207 testovacích letov.

(1 EUR =1,1203 USD)

Viac k témam: Boeing 737 MAX, Ethiopian Airlines, FEE Federálny letecký úrad, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302), letecká doprava
Zdroj: Webnoviny.sk – Boeing ukončil aktualizáciu softvéru stroja 737 Max, leteckí regulátori však stále majú otázky © SITA Všetky práva vyhradené.