gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA/TRNAVA 20. mája (WebNoviny.sk) – Podvodníci prišli s ďalším trikom, ako obrať hlavne seniorov o peniaze. Telefonicky im ponúknu bezplatnú kontrolu plastových okien aj s možnosťou ďalšieho servisu a opravy.

V nestráženej chvíli ich okradnú

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, v mnohých prípadoch však ide o podvodníkov, ktorí sa snažia získať dôveru starších ľudí a dostať sa do ich príbytkov. V nestráženej chvíli ich následne okradnú.

Podobné prípady zaevidovali policajti nielen v Trnavskom kraji, ale aj v ďalších častiach Slovenska. Polícia preto znovu upozorňuje seniorov, aby do svojich domovov nevpúšťali neznámych ľudí, neboli s nimi sami a nevyberali pred nimi peniaze.

Podvodníci ovládajú veľa spôsobov a manipulačných techník, ako od nich vylákať peniaze a vzápätí ich pripraviť o celoživotné úspory.

Seniori prišli o tisíce eur

Policajti sa naďalej stretávajú aj s tradičnými podvodmi, keď dôchodcom zavolá lekár z nemocnice s tým, že nejaký ich rodinný príslušník spôsobil nehodu a zranil aj dieťa. Potom chcú od nich peniaze, aby sa ich blízky vyhol trestnému stíhaniu.

Vysoké sumy žiadajú zaslať cez službu Western Union, prípadne si prídu po ne aj osobne. Od januára 2019 riešili policajti v Trnavskom kraji osem takýchto prípadov. Seniori prišli o 8 700 eur. V okrese Trnave prišla o 5 700 eur staršia pani, od ktorej súrne potreboval požičať peniaze “vnuk”.

Viac k témam: dôchodcovia, podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodkyňa naletela podvodníkovi a prišla o tisíce eur, policajti upozorňujú na ďalšie triky © SITA Všetky práva vyhradené.