gtag('config', 'UA-130501671-1');

BERLÍN 21. mája (WebNoviny.sk) – Medzinárodná pátracia služba (ITS) v Nemecku nahrala do elektronickej podoby viac ako 13 miliónov dokumentov z nacistických koncentračných táborov, vrátane väzenských kariet a úmrtných oznámení. Cieľom je pomôcť tým, ktorí sa zaoberajú holokaustom a zisťovaním osudu obetí.

ITS, ktorú založili v posledných dňoch druhej svetovej vojny západní spojenci a pôvodne ju viedol Červený kríž, tiež v utorok oznámila, že mení svoj názov na Arolsenské archívy – Medzinárodné centrum pre nacistickú perzekúciu.

Archív v nemeckom meste Bad Arolsen informoval, že s pomocou izraelského Jad Vašem, najznámejšieho pamätníka obetí holokaustu v Jeruzaleme, sú teraz prístupné online dokumenty s informáciami o viac ako 2,2 milióna ľudí.

Ako uviedla riaditeľka archívu Floriane Azoulay, pamätníci holokaustu vymierajú, „preto je veľmi dôležité, že originálne dokumenty môžu osloviť nadchádzajúce generácie„.

Viac k témam: holokaust, koncentračný tábor
Zdroj: Webnoviny.sk – Archívy holokaustu sprístupnili milióny dokumentov z koncentračných táborov online © SITA Všetky práva vyhradené.