gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) – Košická Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) ukončila pomer s tromi zamestnancami pre úmrtie spôsobené nesprávne podanou transfúziou krvi. „Vyjadrujeme hlbokú ľútosť nad daným prípadom a aj touto cestou sa ospravedlňujeme,“ uviedla pre agentúru SITA nemocnica.

UNLP tiež preškolila transfúznych lekárov a sestry v oblasti zásad správnej praxe odberu a označovania vzoriek. „Zmenili sme povinnosť archivovania bedside testov,“ dodala nemocnica.

Podľa medializovaných informácií 51-ročný muž podstúpil transfúziu na chirurgickej klinike. K chybnému postupu údajne došlo ešte v marci, pacient zomrel mesiac nato. Nemocnica v tejto súvislosti potvrdila pochybenie personálu.

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice je druhou najväčšou slovenskou nemocnicou a poskytuje zdravotnú starostlivosť nielen pre pacientov z Košického kraja, ale v špecifických odboroch pre celý východoslovenský región. Má 1 356 lôžok a asi 3 680 zamestnancov.

Viac k témam: Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice
Zdroj: Webnoviny.sk – V košickej nemocnici zomrel 51-ročný muž po nesprávne podanej transfúzii © SITA Všetky práva vyhradené.