gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) – O vystúpenie v RTVS pred voľbami do Európskeho parlamentu požiadali všetci traja najvyšší ústavní činitelia. Ako minulý týždeň informoval RTVS, vyhlásenie premiéra Petra Pellegriniho odvysielajú zo záznamu v stredu 22. mája po hlavných večerných správach.

V utorok Kancelária prezidenta Andreja Kisku informovala, že o mimoriadne vystúpenie požiadal aj prezident. Divákom sa chce prihovoriť aj predseda NR SR Andrej Danko, potvrdil jeho hovorca Tomáš Kostelník. Voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku konajú v sobotu 25. mája, moratórium sa začína vo štvrtok.

Ústavní činitelia môžu požiadať o mimoriadne vystúpenia vo verejnoprávnom médiu. Prezident Andrej Kiska aj premiér Peter Pellegrini túto možnosť využili aj pred marcovými prezidentskými voľbami.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019

Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR), premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini a Danko budú mať príhovor, pred eurovoľbami vystúpi aj Kiska © SITA Všetky práva vyhradené.