gtag('config', 'UA-130501671-1');

NITRA 24. mája (WebNoviny.sk) – Nitru čakajú v najbližšom období dopravné zápchy, ktoré budú súvisieť s opravou Univerzitného mosta. Tá by sa mala začať už čoskoro.

Očakávajú sa zápchy obrovských rozmerov

V pondelok 27. mája si začne zhotoviteľ stavby firma Strabag pripravovať stavenisko. V okolí rieky pri moste vznikne oplotenie a pribudnú tu unimobunky pre robotníkov.

Nitru čaká zásah do dopravy, aký nikdy doteraz nezažila. Auto sa s veľkou pravdepodobnosťou na pol roka stane najpomalším spôsobom dopravy. Napriek všetkým chystaným opatreniam sa očakávajú zápchy obrovských rozmerov,“ upozorňuje hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Most čaká kompletná rekonštrukcia

Most tvorí hlavný cestný ťah medzi centrom Nitry a mestskou časťou Chrenová, doprava na ňom je mimoriadne frekventovaná. Funguje od šesťdesiatych rokov minulého storočia a za viac ako polstoročie sa na ňom robili iba kozmetické zásahy.

Teraz sa bude rekonštruovať kompletne a vymenia na ňom všetko, vrátane ložísk. Objednávateľom investície za vyše 2,2 milióna eur je Slovenská správa ciest. Most počas rekonštrukcie uzavrú tak, aby vždy zostala jedna strana s dvoma pruhmi prejazdná.

Jazdiť sa však po ňom bude jednosmerne. Najmenej tri mesiace po jednej polovici mosta a potom rovnaké obdobie po druhej strane. Doprava tu teda bude obmedzená aspoň na polroka,“ konštatoval Holúbek.

Viac k témam: dopravné obmedzenia, rekonštrukcia, Univerzitný most
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitra ide rekonštruovať Univerzitný most, vodičov čakajú dopravné zápchy obrovských rozmerov © SITA Všetky práva vyhradené.