gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 25. júna (WebNoviny.sk) – Hackeri napadli mobilné siete po celom svete, aby špehovali konkrétnych používateľov. Ak by chceli, s prístupom, ktorí získali, by mohli dané siete odstaviť.

Vyplýva to zo správy americko-izraelskej bezpečnostnej firmy Cybereason, na ktorú sa odvoláva spravodajský portál BBC.

Získali nielen záznamy o hovoroch

Útoky sa začali v roku 2017. Cybereason si ich všimla v roku 2018 a v nasledujúcom polroku pomohla jednému operátorovi prekonať ďalšie štyri. V súčasnosti o situácii informovala už viac ako tucet ďalších operátorov.

Firma vo svojej správe neidentifikovala žiadnu zo zasiahnutých osôb alebo spoločností, ale uviedla, že hackeri získali záznamy o hovoroch a geolokáciu o rôznych jednotlivcoch z viacerých krajín vrátane tých v Európe, na Blízkom východe a v Ázii.

Mali znaky čínskej skupiny

Hackeri získali prístup k sieťam prostredníctvom chyby v produkte webového servera. Cybereason identifikovala zmeny v štruktúre ich útokov a novú aktivitu každé tri až štyri mesiace.

Podľa Cybereason nástroje a techniky hackerov mali typické znaky čínskej hackerskej skupiny APT10. O nej sa všeobecne predpokladá, že pracuje v mene čínskej vlády.

Viac k témam: hackeri, mobilná sieť
Zdroj: Webnoviny.sk – Hackeri použili mobilné siete na špehovanie ľudí, získali aj záznamy o hovoroch © SITA Všetky práva vyhradené.