gtag('config', 'UA-130501671-1');

7.7.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia v sobotu večer v centre Trnavy zasahovala proti mužovi, ktorý strelnou zbraňou ohrozoval ľudí na Trojičnom námestí.

Zasahujúci policajti museli použiť varovný výstrel do vzduchu a pomocou donucovacích prostriedkov ozbrojeného 30-ročného Trnavčana spacifikovali.

Mieril aj na policajtov

Krátko po 22:00 prijala polícia oznámenie, že v Bernolákovom parku v Trnave sa nachádza muž so zbraňou. Ten sa presunul k Trojičnému námestiu v absolútnom centre mesta.

Po príchode policajtov na miesto mieril na ľudí a ohrozoval ich. „Policajti ho vyzvali, aby odhodil zbraň, čo neuposlúchol. V tej chvíli existovalo reálne ohrozenie života a zdravia ľudí na námestí, ako aj samotných policajtov, na ktorých mieril,“ píše polícia na sociálnej sieti.

Muž skončil v cele

Preto po opakujúcich sa výzvach na odhodenie zbrane použili policajti varovný výstrel do vzduchu a vzápätí muža za pomoci donucovacích prostriedkov zadržali.

Mladý muž sa nachádza v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre útok na verejného činiteľa. Celý incident sa podľa informácií polície zaobišiel bez zranení.

Viac k témam: zbraň
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž na Trojičnom námestí v Trnave mieril zbraňou na ľudí, policajti ho spacifikovali © SITA Všetky práva vyhradené.