gtag('config', 'UA-130501671-1');

11.7.2019 (Webnoviny.sk) – Búrka, ktorá sa v stredu prehnala severogréckym polostrovom Chalkidiki, si vyžiadala šesť mŕtvych a zhruba 65 zranených. O život prišli dvaja Česi, dvaja občania Rumunska a dvaja Rusi.

Českému páru silný vietor prevrátil karavan, na Rumunku s dieťaťom spadla strecha reštaurácie a Rusa so synom zabil blízko ich hotela padajúci strom. Zo spomínaných zranených skončilo 35 v nemocnici.

Búrka, ktorá podľa svedkov trvala zhruba 20 minút, vyvracala stromy a stĺpy elektrického vedenia, prevracala autá, poškodila budovy a spôsobila výpadky elektriny. Úrady v regióne vyhlásili výnimočný stav a vyslali viac ako 100 záchranárov. Do oblasti by mal vo štvrtok prísť minister pre ochranu občanov Michalis Chryssohoidis.

V južnom Grécku zase silný vietor zhodil strom na stanový tábor migrantov a utečencov v meste Inofyta. Osem ľudí, medzi nimi i dve deti, utrpelo zranenia, s ktorými ich hospitalizovali. Vietor v kombinácii s vysokými teplotami tiež na juhu krajiny rozdúchal tri veľké lesné požiare.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: Chalkidiki, počasie, silné búrky
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Búrky v obľúbenej destinácii Slovákov zabili šesť ľudí, vietor vyvracal stromy aj stĺpy vedenia © SITA Všetky práva vyhradené.