gtag('config', 'UA-130501671-1');

15.7.2019 (Webnoviny.sk) – Štyri deti vo veku od desať do 14 rokov si zbalili rybárske náčinie, nechali správu na rozlúčku a v rodičovskom SUV sa vydali na viac ako tisíckilometrovú cestu po východoaustrálskom pobreží.

Polícia obuškom rozbila okno

Keď ich polícia na druhý deň jazdy zastavila pri meste Grafton v austrálskom štáte Nový Južný Wales, zamkli sa v aute a odmietali vystúpiť, uviedol policajný inšpektor Darren Williams.

Príslušníci polície následne rozbili obuškom okno na Nissane Patrol, ktorý bol nahlásený ako ukradnutý. Polícia si nie je istá, ktoré z detí šoférovalo a nepozná ani príčinu ich rozhodnutia opustiť mesto Rockhampton v austrálskom Queenslande.

Zrejme nezaplatili za benzín

Štrnásťročného chlapca, dvoch 13-ročných chlapcov a desaťročné dievča tiež podozrievajú, že vo dvoch mestách neuhradili tankovanie na čerpacích staniciach.

Deti teraz čaká výsluch na polícii, musia však počkať na ich rodičov alebo zákonného zástupcu. Bez nich sa výsluch nemôže uskutočniť. V Queenslande je povolené šoférovať od 17 rokov.

Viac k témam: krádež auta, tínedžeri
Zdroj: Webnoviny.sk – Štyri deti napísali rodičom list na rozlúčku a vydali sa na viac ako tisíckilometrovú cestu autom © SITA Všetky práva vyhradené.