gtag('config', 'UA-130501671-1');

Považuje sa za pramatku medicíny, z ktorej vychádza čínska i klasická západná medicína. Táto 5000 rokov stará veda o živote a dlhovekosti má svoj pôvod v Indii a na Srí Lanke a v podstate ide o najstarší zachovalý systém liečby na svete. Ajurvédsku medicínu uznáva a považuje za účinný medicínsky systém aj Svetová zdravotnícka organizácia WHO. To všetko je, dozaista, dosť dôvodov na to, aby sme jej liečivé účinky vyskúšali aj na vlastnej koži – najmä, ak nás trápia nejaké zdravotné neduhy.

7 rád pre zdravie z ajurvédy:

Bolesť hlavy
V malej mištičke rozmiešame mletú škoricu s trochou čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy. Touto pastou jemne potierame spánky a bolesť hlavy by mala ustúpiť. namiesto mletej škorice môžeme postupovať aj tak, že si rozdrvíme pár kúskov škoricovej kôry.

Liečba zapálených uhrov
Ak nás trápi akné a zapálené uhry, môžeme si ich takisto ošetrovať škoricovo-citrónovou pastou, ktorá zaberá pri bolestiach hlavy.

Bolesť v krku
Skúsme kloktať teplou vodou, do ktorej sme pridali štvrť čajovej lyžičky mletej kurkumy a štipku soli.
Iný spôsob: Do šálky vody dáme pol čajovej lyžičky mletej škorice, niekoľko zrniečok korenia a pripravíme vývar. Mierne teplý vývar osladíme medom a popíjame 3x denne. Bolesť v hrdle i zápal sa stratí. Pomáha aj pri zlom trávení.

Hemoroidy
Ak nás trápia hemoroidy, 3x denne pijeme pol šálky šťavy z aloe vera tak dlho, až kým hemoroidy nezmiznú.

Vyrážky
Na postihnutú pleť nanesieme podrvené listy koriandra a necháme pôsobiť. Veľmi účinné je aj popíjanie čaju z koriandrových semienok (1 čajová lyžička koriandrových semienok na jednu šálku vody).

Zápcha
Pred spaním vypijeme pohár čo najteplejšieho mlieka, v ktorom sme rozmiešali čajovú lyžičku masla ghí. Pomáha aj pohár vody, v ktorej sme povarili 1 čajovú lyžičku ľanového semienka. Pijeme pred spaním.

Zvonenie v ušiach
Do uší nakvapkáme tri kvapky klinčekového oleja.

 

Súvisiace príspevky