gtag('config', 'UA-130501671-1');

Modelový rad pevných kopulovitých IP kamier AXIS Q35 pre inštalácie video dohľadu, ktoré nesmú zlyhať, vyznačujúci sa odolnosťou proti vandalizmu s triedou ochrany IK10+, rozšíreným rozsahom prevádzkových teplôt od -50° do 60°C (-58° až 140° F) a elektronickou stabilizáciou obrazu, sa teraz rozširuje o niekoľko nových modelov. Najnovšími prírastkami sú kamery s telom z nerezovej ocele, ktoré ponúkajú vynikajúcu svetelnú citlivosť a rozšírenú technológiu Wide Dynamic Range – Forensic Capture (široký dynamický rozsah s parametrami pre súdne dokazovanie).

Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, rozširuje a aktualizuje svoj rad sieťových kamier AXIS Q35 o modely využívajúce najmodernejšie technológie snímacích senzorov a rozšírené možnosti spracovania obrazu pomocou technológie Lightfinder, vďaka čomu dosahujú výnimočné svetelnej citlivosti a obrazu v režime Wide Dynamic Range – Forensic capture. Dva nové modely navyše zodpovedajú nárokom na použitie napr. na lodiach – majú elektrolyticky leštené telo z nerezovej ocele a kupolu z priehľadného nylonu, takže odolajú korozívnym účinkom morskej vody a chemikálií.

„Náš rad kamier AXIS Q35 je určený pre video dohľad v miestach, kde nesmie za žiadnych okolností zlyhať, a u týchto nových a aktualizovaných modelov významným spôsobom posilňujeme schopnosti v oblasti svetelnej citlivosti a WDR, čiže širokého dynamického kontrastu,“ povedala Petra Bennermark, globálna produktová manažérka v spoločnosti Axis Communications. „Nové kamery s telom z nerezovej ocele nám umožňujú rozšíriť ponuku pre zdravotnícke zariadenia, priemyselné aplikácie z oblasti potravinárstva alebo farmaceutickej výroby, ale aj o inštalácie vystavené pôsobeniu morskej vody. A všetky tieto modely sú samozrejme vybavené technológiou Zipstream spoločnosti Axis, ktorá zabezpečuje optimálnu kompresiu obrazu pri zachovaní kvality jeho detailov.“

Modely AXIS Q3505-V/-VE/-SVE Mk II poskytujú obraz s rozlíšením HDTV 1080p a snímkovou frekvenciou 30 fps v režime WDR, alebo (keď je režim WDR vypnutý) môže mať video parametre 1080p so snímkovou frekvenciou až 60 fps, príp. 720p pri snímkovej frekvencii až 120 fps. K dispozícii sú so širokouhlými alebo teleskopickými objektívmi. Kamery AXIS Q3504-V/-VE poskytujú video s rozlíšením HDTV 720p a snímkovou frekvenciou 30 fps v režime WDR a až 120 fps bez neho. Všetky nové modely radu AXIS Q35 ponúkajú diaľkovo ovládané priblíženie a ostrenie, ako aj riadenie clony P-Iris, ktoré zaisťuje optimálnu hĺbku zorného poľa, rozlíšenie, kontrast obrazu a jeho jasu.

Nové kamery AXIS Q3504-V a AXIS Q3504-VE, aktualizované modely AXIS Q3505-V Mk II a AXIS Q3505-VE Mk II, ako aj nové modely AXIS Q3505-SVE Mk II s telom z nerezovej ocele (označovanej tiež ako Mk II, pretože funkčné parametre kamery vnútri sú identické), sú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.