gtag('config', 'UA-130501671-1');

PARÍŽ 12. apríla (WebNoviny.sk) – Francúzsko je pripravené prijať 20 migrantov z lode Alan Kurdi, ktorú Taliansko aj Malta odmietajú vpustiť do svojich prístavov.

Francúzsky minister vnútra Christophe Castaner na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter v piatok uviedol, že Francúzsko, Nemecko a ďalší európski partneri sa dohodli prijať utečencov zo „solidarity„.

Navrhol, aby loď zakotvila v najbližšom prístave, teda v maltskej Vallette. Tamojší premiér Joseph Muscat v piatok vyhlásil, že jeho krajina nedovolí vstup lode do prístavu a mala by podľa neho odplávať do Tuniska.

Nemecká humanitárna spoločnosť Sea-Eye vo štvrtok informovala, že maltské úrady evakuovali z lode tehotnú ženu po tom, ako utrpela epileptický záchvat. Stala sa tak už druhou evakuovanou ženou z lode, ktorá priviezla celkovo 64 utečencov. Kapitán plavidla povedal, že mnohí na palube trpia morskou chorobou a obávajú sa zhoršeného počasia.

Viac k témam: migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko prijme časť migrantov z lode Alan Kurdi, minister vnútra uviedol dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.