gtag('config', 'UA-130501671-1');

NEW YORK 15. apríla (WebNoviny.sk) – Americká letecká spoločnosť American Airlines ruší 115 letov denne do polovice augusta pre pokračujúce problémy lietadiel Boeing 737 Max.

Tragické havárie v Etiópii a Indonézii

Ide už o druhého amerického leteckého prepravcu, ktorý ruší používanie strojov Max aj počas rušnej letnej sezóny. Firma Southwest Airlines, ktorá má najviac lietadiel Boeing, totiž minulý týždeň oznámila, že lety strojov Max pozastavuje do 5. augusta. American Airlines ruší prevádzku týchto lietadiel až do 19. augusta.

USA a ďalšie krajiny prikázali, aby stroje 737 Max zostali na zemi po tragických haváriách v Etiópii a Indonézii. Boeing chce dokončiť vyriešenie problémov stroja Max do konca apríla, ale všetky zmeny sa musia predložiť na schválenie americkému Federálnemu leteckému úradu (FAA) a regulátorom ďalších krajín.

Predĺžila pozastavenie letov

Firma American Airlines pôvodne plánovala zrušiť lety strojov Max do začiatku júna. Avšak tým, že sa pozastavenie ich prevádzky predĺži do polovice augusta, môže firma spoľahlivejšie robiť plány pre hlavnú dopravnú sezónu, uviedol generálny riaditeľ American Airlines Doug Parker.

Pozastavenie prevádzky strojov Max znamená, že American Airlines v lete ruší 1,5 percenta svojich letov denne.

Viac k témam: American Airlines, Boeing, Boeing 737 MAX, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302)
Zdroj: Webnoviny.sk – American Airlines ruší desiatky letov počas letnej sezóny, môžu za to problémy Boeingu 737 Max © SITA Všetky práva vyhradené.