gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Policajti cudzineckej polície si posvietili na cudzincov v spoločnosti v Zlatých Moravciach. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, pri kontrole narazili na cudzincov, ktorí sa síce na našom území nachádzali oprávnene, no vykonávali nelegálnu prácu.

Na policajné oddelenie predviedli dvoch štátnych príslušníkov Srbskej republiky, jedného štátneho príslušníka Bosny a Hercegoviny a troch štátnych príslušníkov Macedónska. Za nelegálnu prácu ich administratívne vyhostili, dostali zákaz vstupu na jeden rok a 15-dňovú lehotu na vycestovanie.

V kontrolách bude polícia pokračovať aj naďalej. V prípadoch zamestnávateľov, ktorí cudzincov nelegálne zamestnávali, konajú príslušné inšpektoráty práce a po vykonaní úkonov nie je vylúčené ani konanie polície voči osobám zodpovedným za nelegálne zamestnávanie cudzincov na území Slovenska.

Viac k témam: nelegálne zamestnávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Policajti si posvietili na nelegálne pracujúcich cudzincov a zo Slovenska ich vyhostili © SITA Všetky práva vyhradené.