gtag('config', 'UA-130501671-1');

BOSTON 16. apríla (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump má pred nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami v roku 2020 prvého vyzývateľa z vlastných radov.

O nomináciu Republikánskej strany sa chce uchádzať bývalý guvernér štátu Massachusetts William Weld. „Nastal čas vrátiť sa k Lincolnovým princípom: rovnosti, dôstojnosti a príležitosti pre všetkých,“ povedal 73-ročný Weld v pondelok počas oznámenia kandidatúry.

Weld vsádza na nespokojnosť niektorých republikánov s politickým smerovaním krajiny pod vedením Trumpa. Jeho šance sa však napriek tomu považujú za malé. Trump má totiž napriek kritike u republikánov stále značnú podporu.

Weld bol guvernérom Massachusetts v rokoch 1991 až 1997. Neskôr prešiel z Republikánskej do Libertariánskej strany a v roku 2016 sa v rámci nej uchádzal o funkciu viceprezidenta. Vo februári sa však opäť vrátil k republikánom.

Viac k témam: prezident usa, prezidentské voľby v USA, prezidentský kandidát, republikáni
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump má pred nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami prvého konkurenta z vlastných radov © SITA Všetky práva vyhradené.