gtag('config', 'UA-130501671-1');

RÍM 17. apríla (WebNoviny.sk) – Dvaja študenti dostali za spôsobenie veľkého lesného požiaru v talianskej provincii Como pokutu každý po 13,5 milióna eur.

Ohňu pomohlo sucho

Obaja 22-roční mladíci grilovali 30. decembra 2018 pri horskom dome starého otca jedného z nich, keď požiar vypukol. Študenti zalarmovali hasičov a sami sa snažili plamene uhasiť.

Požiar sa však aj vďaka extrémnemu suchu rýchlo rozšíril a trval niekoľko dní, pričom zničil približne tisíc hektárov lesa v oblasti Monte Berlinghera. Škody na asi sto hektároch sa pritom považujú za nenahraditeľné.

Nezmyselný trest

Obrovskú pokutu vypočítali miestne úrady z rozsahu škôd, ktoré oheň spôsobil. Právnička jedného mladíkov však pre noviny La Stampa povedala, že trest by mal byť zmysluplný.

„Aký má zmysel udeliť administratívny trest, keď už teraz viete, že chlapci, ešte študenti, ho nemôžu zaplatiť?“ uviedla. Prokurátor trest naopak obhajoval. Podľa neho ide o „signál, že treba ľudí tlačiť k väčšej zodpovednosti, čo sa týka ochrany životného prostredia“.

Viac k témam: pokuta, požiar, študenti
Zdroj: Webnoviny.sk – Študentov vyšla grilovačka ukrutne draho, za požiar musia zaplatiť ťažké milióny © SITA Všetky práva vyhradené.