gtag('config', 'UA-130501671-1');

MOSKVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Severokórejský vodca Kim Čong-un pricestuje do Ruska na rokovania s prezidentom Vladimirom Putinom ešte tento mesiac. Vo štvrtok o tom informoval Kremeľ.

Zriedkavé stretnutie lídrov

V stručnom stanovisku uviedol, že Kim navštívi krajinu „v druhej polovici apríla“ na Putinovo pozvanie. Žiadne ďalšie podrobnosti však neposkytol.

Ruské médiá v posledných dňoch hromadne informujú o možnom nadchádzajúcom zriedkavom stretnutí oboch lídrov. Putin má neskôr v apríli na programe návštevu Číny, médiá preto špekulujú, že by sa s Kimom mohol stretnúť vo Vladivostoku, v blízkosti hraníc so Severnou Kóreou.

Summit s Trumpom zlyhal

Kimov posledný veľký summit s americkým prezidentom Donaldom Trumpom vo februári zlyhal. Dôvodom boli rozdielne názory na americké sankcie uvalené na krajinu pre jej jadrový program.

Putin oficiálne podporuje rokovania medzi Kimom a Trumpom, zdôraznil však, že Severná Kórea musí dostať spoľahlivé bezpečnostné záruky, ak sa má vzdať svojho jadrového arzenálu.

Viac k témam: rokovania, Severná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk – Kremeľ potvrdil rokovania Kim Čong-una s Putinom, o mieste stretnutia sa špekuluje © SITA Všetky práva vyhradené.