gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Približne 67 percent finančných riaditeľov amerických firiem, ktorých vo svojom prieskume oslovila Dukeova univerzita, sa domnieva, že ekonomika USA sa v druhej polovici budúceho roka dostane do recesie.

O výsledku prieskumu informoval portál foxbusiness.com. „Myslím si, že recesia je na obzore,“ povedal John Graham, profesor finančníctva Dukeovej univerzity a šéf prieskumu Globálny podnikateľský výhľad.

Napriek negatívnemu výhľadu v otázke recesie väčšina finančných riaditeľov predpokladá zvýšenie kapitálových výdavkov v najbližších dvanástich mesiacoch. Zároveň uviedli, že očakávajú zvýšenie počtu zamestnancov o 2 percentá a 3-percentný rast miezd v dôsledku nízkej nezamestnanosti.

V záverečnom štvrťroku vlaňajška americká ekonomika podľa druhého odhadu posilnila o 2,2 percenta a očakáva sa, že v prvom kvartáli tohto roka sa hrubý domáci produkt USA zväčšil o 2,3 percenta.

Viac k témam: prieskum, recesia
Zdroj: Webnoviny.sk – Recesia v USA je na obzore, myslí si väčšina amerických finančných riaditeľov © SITA Všetky práva vyhradené.