gtag('config', 'UA-130501671-1');

PARÍŽ 19. apríla (WebNoviny.sk) – Odvolací súd v Paríži poslal za mreže Abdelkadera Meraha, brata Mohameda Meraha, ktorý v roku 2012 zabil v mene teroristickej siete al-Káida vo francúzskych mestách Montauban a Toulouse sedem ľudí.

Zvýšili pôvodný trest

Súd uznal Abdelkadera vo štvrtok vinným aj zo spolupáchateľstva na vraždách a pôvodný trest 20 rokov mu zvýšil na 30.

Podľa pôvodného verdiktu bol vinný z teroristických trestných činov, súd nižšej inštancie ho však zbavil obvinení z priamej účasti na vraždách. Prokuratúra sa preto odvolala.

Všetky vraždy si nakrúcal

Mohamed Merah zabil 11. marca 2012 v Toulouse jedného vojaka francúzskej armády, o štyri dni neskôr v Montaubane zastrelil ďalších dvoch vojakov a 19. marca opäť v Toulouse pred tamojšou židovskou školou zabil rabína, jeho dvoch synov vo veku štyri a päť rokov a sedemročné dievča.

Merah si pritom všetky vraždy nakrúcal na kameru, ktorú mal pripevnenú na hlave. Boli to prvé džihádistické útoky vo Francúzsku od roku 1995. Po 32-hodinovom obkľúčení útočníkovho bytu ho polícia zastrelila.

Viac k témam: súdy, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd poslal brata teroristu Mohameda Meraha do väzenia, za spolupáchateľstvo mu udelil 30 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.