gtag('config', 'UA-130501671-1');

LONDÝN 20. apríla (WebNoviny.sk) – Polícia v Severnom Írsku zatkla dvoch tínedžerov v súvislosti so zastrelením novinárky počas štvrtkových nepokojov v meste Londonderry.

Mladých mužov vo veku 18 a 19 rokov zadržali na základe protiteroristických zákonov, informovali v sobotu policajní predstavitelia. Žiadne bližšie informácie však zatiaľ k dispozícii nie sú.

Dvadsaťdeväťročná investigatívna novinárka Lyra McKeeová podľahla strelným zraneniam vo štvrtok v noci počas nepokojov v štvrti írskych nacionalistov Creggan. Zasiahla ju zrejme zablúdená strela, keď stála spolu s ostatnými novinármi blízko policajného auta.

Násilnosti vypukli, keď polícia prehľadávala domy v oblasti. Na policajné vozidlá počas zásahu lietali zápalné fľaše a bolo počuť aj streľbu. Polícia usmrtenie novinárky označila za „teroristický čin“ a podozrieva z neho hnutie Nová IRA (Nová Írska republikánska armáda).

Viac k témam: polícia, smrť novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zatkla dvoch tínedžerov v prípade zastrelenia novinárky McKeeovej v Londonderry © SITA Všetky práva vyhradené.