gtag('config', 'UA-130501671-1');

NITRA 20. apríla (WebNoviny.sk) – V Šali v súčasnosti modernizujú odborné a jazykové učebne v piatich základných školách. Mesto získalo na tento účel nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie zhruba 340-tisíc eur.

Nové interaktívne tabule

„Všetky práce by mali byť ukončené do začiatku ďalšieho školského roka – do septembra 2019,“ informovala médiá Erika Kollerová zo šalianskej radnice.

Na Základnej školy Jána Hollého vybavia učebňu informačných a komunikačných technológií a tiež dve jazykové učebne. Žiaci sa môžu tešiť na nové notebooky vrátane softvérového príslušenstva, do jazykových učební nakúpili nábytok, výpočtovú techniku a rôzne zariadenia, napríklad slúchadlá. Vo všetkých troch miestnostiach pribudnú aj nové interaktívne tabule.

Znovuobjavenie chémie pre deti

Žiaci na Základnej škole Ľudovíta Štúra zas budú mať lepšie podmienky na získavanie nových vedomostí z oblasti biochémie a polytechniky.

„Cieľom je tiež vytvoriť podmienky pre znovuobjavenie chémie pre deti v meste s tradíciou chemického priemyslu a tradíciou stredného školstva v oblasti chémie,“ píše sa v projekte. V učebni polytechniky zároveň vymenia okná za nové.

Učebne fyziky zmodernizujú na na Základnej škole s materskou školou Jozefa Murgaša aj na Základnej škole s materskou školou Petra Pázmánya. Na Základnej škole Jozefa Cígera Hronského pribudne okrem učebne fyziky a jazyková učebňa.

Viac k témam: rekonštrukcia, slovenská základná škola
Zdroj: Webnoviny.sk – Žiaci v Šali sa môžu tešiť na nové notebooky aj učebňu chémie, mesto získalo peniaze z eurofondov © SITA Všetky práva vyhradené.