gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 21. apríla (WebNoviny.sk) – Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP) otvára aj počas týchto letných prázdnin Automobilovú Junior Akadémiu (AJA).

Žiaci základných škôl tak budú mať príležitosť nahliadnuť do sveta automobilov a zoznámiť sa s najnovšími trendmi v tomto odvetví. Ambíciou AJA je taktiež propagovať a podporiť záujem mladých ľudí o štúdium technických a prírodovedných smerov.

Letný tábor s automobilovou tematikou štartuje 8. júla v Trnave a 19. augusta v Bratislave, a je určený žiakom vo veku 12 až 16 rokov.

Zaujímavý a zábavný svet

„Automobilovú Junior Akadémiu spoločne s automobilkami a univerzitami organizujeme už štvrtý rok. Radi by sme otvorili svet techniky už pre deti základných škôl a ukázali im, že tento svet môže byť nielen zábavný, ale aj zaujímavý. A možno sa pre niektorých stane aj svetom, kde prežijú svoj profesionálny život,” uviedol prezident ZAP SR Alexander Matušek.

Pobyt v letnom tábore je rozdelený medzi automobilku a univerzitu, časť pobytu teda žiaci strávia v škole a druhú časť priamo vo výrobe. Počas tohtoročnej Automobilovej Junior Akadémie 2019 si žiaci vyskúšajú napríklad adrenalínovú jazdu na offroadovej dráhe, jazdu na elektrickom vozidle a zostroja svoj vlastný model auta.

Navštívia zážitkové centrum Aurélium, zažijú 3D prehliadku a objavia svet robotiky. Stanú sa aj súčasťou formulových tímov a svoje sily si zmerajú v mnohých súťažiach a hrách. Vyskúšajú si štúdium technických smerov a spoznajú svet moderných technológií priamo v automobilke.

Rodičia prídu na promóciu

Autenticitu akadémie podčiarkuje žiacky index a záverečná slávnostná promócia za prítomnosti rodičov, na ktorej všetci zúčastnení dostanú od dekana fakulty diplom s potvrdením o úspešnom absolvovaní Automobilovej Junior Akadémie.

Záujemcovia sa do tohto letného tábora môžu prihlásiť od 27. marca. Všetky potrebné informácie, spolu s prihlasovacím formulárom, nájdu na webovej stránke www.ajakademia.sk.

Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR), ktorý je dobrovoľným združením právnických osôb, organizuje Automobilovú Junior Akadémiu (AJA) v spolupráci so Strojníckou fakultou v Bratislave, Materiálovotechnologickou fakultou v Trnave a spoločnosťami Volkswagen Slovakia a Groupe PSA Slovakia.

Viac k témam: Automobilová Junior Akadémia, Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilky pustia školákov do svojho sveta, opäť chystajú letný tábor © SITA Všetky práva vyhradené.