LONDÝN 23. apríla (WebNoviny.sk) – Sestra popredného stúpenca brexitu Borisa Johnsona sa uchádza o kreslo v Európskom parlamente za britskú proeurópsku stranu.

Novinárka Rachel Johnsonová kandiduje za novosformovanú stranu Change UK, ktorú tvoria odídenci z Labouristickej a Konzervatívnej strany.

Británia sa pravdepodobne zúčastní na eurovoľbách naplánovaných na 23. mája, pretože ešte stále nevystúpila z Európskej únie, hoci občania v referende podporili brexit už takmer pred tromi rokmi. Vláda sa chce účasti krajiny na voľbách vyhnúť, avšak to by bolo možné len vtedy, ak by parlament ratifikoval dohodu o odchode z únie do 22. mája, čo sa považuje za nepravdepodobné

Bývalý minister zahraničia Boris Johnson opustil britskú vládu minulý rok, pretože nesúhlasil s návrhmi premiérky Theresy Mayovej zachovať po brexite úzke ekonomické vzťahy s európskou dvadsaťsedmičkou. Z dôvodu viaznuceho brexitu je Johnson momentálne favoritom na nahradenie Mayovej na čele Konzervatívnej strany.

Viac k témam: Brexit, voľby do Európskeho parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – Sestra popredného stúpenca brexitu Borisa Johnsona kandiduje v eurovoľbách za proeurópsku stranu © SITA Všetky práva vyhradené.