gtag('config', 'UA-130501671-1');

MOSKVA 23. apríla (WebNoviny.sk) – V Rusku v utorok slávnostne vypustili na more nový typ vojenskej ponorky Belgorod, ktorá bude niesť podvodné jadrové drony Poseidon, jednu z nových „zázračných“ zbraní vo výzbroji Ruska, o ktorých už od minulého roku hovorí ruský prezident Vladimir Putin a predstavitelia ruskej armády.

„Krst“ ponorky sa konal v meste Severodvinsk na severovýchode Ruska, Putin sa mu prizeral prostredníctvom videokonferencie vo vojenských lodeniciach v Petrohrade.

Ponorka by mala byť zaradená do výzbroje ruskej armády budúci rok. Jadrový dron bude Poseidon podľa ruských predstaviteľov nebude možné zachytiť radarmi nepriateľa, bude môcť operovať v doteraz nepredstaviteľnej hĺbke a pohybovať sa ďaleko vyššou rýchlosťou ako akékoľvek momentálne používané plavidlá. Ruská armáda by ho mohla použiť napríklad v pobrežných oblastiach a spôsobiť ním masívne vlny cunami.

Viac k témam: ponorka
Zdroj: Webnoviny.sk – V Rusku pokrstili novú jadrovú ponorku, ponesie dron Poseidon nezachytiteľný radarmi © SITA Všetky práva vyhradené.