BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) navrhla podpis memoranda o potrebe dofinancovania zdravotníckeho sektora. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva vo svojom vyhlásení po pondelkovom rokovaní odvetvovej tripartity na pôde rezortu.

Zástupcovia asociácie podľa ministerstva navrhli podpis memoranda medzi nemocnicami, zdravotnými poisťovňami, ministerstvom financií a ministerstvom zdravotníctva, k čomu sa pridala aj Asociácia štátnych nemocníc a rezort zdravotníctva s týmto návrhom súhlasil.

ANS sa v tomto mesiaci kriticky vyjadrila k nedostatku finančných prostriedkov v zdravotníctve, keďže nemocniciam v asociácii chýbajú prostriedky na pokrytie sociálneho balíčka a rekreačných poukazov. Podľa odhadu asociácie je potrebné, aby prišlo do zdravotníckeho systému 150 mil. eur.

Ministerstvo zdravotníctva robí všetko pre to, aby bolo v systéme toľko peňazí, koľko reálne potrebuje. Aktuálne rokujeme s ministerstvom financií o dofinancovaní rezortu. Takisto čakáme na uzavretie prvého kvartálu hospodárenia zdravotných poisťovní,“ uviedlo ministerstvo. Zatiaľ je podľa rezortu predčasné vyjadrovať sa konkrétnejšie. „Vzhľadom na korektnosť rokovaní poskytneme detaily následne,“ uzavrelo ministerstvo.

Agentúra SITA požiada o stanovisko Asociáciu nemocníc Slovenska.

Viac k témam: Asociácia nemocníc Slovenska (ANS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Asociácia nemocníc navrhuje memorandum o potrebe dofinancovania zdravotníckeho sektora © SITA Všetky práva vyhradené.