BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič na svojom facebooku píše, že nebol zástanca zrušenia Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko, lebo by ju to len posilnilo.

„Kotlebu a jeho nebezpečné myšlienky musíme poraziť v čestnom boji vo voľbách, nie súdnymi skratkami. Takže dnes to máme čierne na bielom a musíme sa s tým naučiť žiť. To však neznamená, že máme pred očividným fašizmom rezignovať,“ tvrdí Matovič.

Líder OĽaNO ďalej dodal, že každý politik, ktorému úprimne záleží na tom, aby fašizmus „plíživo“ nerozťahoval svoje nebezpečné chápadlá po Slovensku, by mal oddnes vyhrnúť rukávy, vyliezť zo svojej bubliny či kaviarne a začať konečne riešiť skutočné problémy, ktoré ľudí na Slovensku trápia.

„Ak ľudia uvidia reálny záujem svojich politikov o ich život, nebudú zo zúfalstva hľadať spásu vo fašistických stranách. To je celé. Stačí robiť úprimnú politiku s ľuďmi a pre ľudí,“ dodal predseda OĽaNO. O tom, že politická strana Mariana Kotlebu ĽSNS môže pokračovať, rozhodol v pondelok päťčlenný senát správneho kolégia Najvyššieho súdu SR.

Viac k témam: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Najvyšší súd SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič nebol zástanca zrušenia Kotlebovej strany, lebo by ju to len posilnilo © SITA Všetky práva vyhradené.